Kabinet Server’ların Taşınma Desteği

Kabinet Server’ların
Taşınma Hizmeti

Kabinet Serverlarınızın taşınması mı gerekiyor? Veri merkezinizin nasıl dağıtılacağı, yerleştirileceği hakkında bir uzman yardımı durumu kurtarabilir.


Kabinet Serverların Taşınma Hizmeti Nedir?

Kabinet Serverlarınızın taşınması mı gerekiyor? Veri merkezinizin nasıl dağıtılacağı, yerleştirileceği hakkında bir uzman yardımı durumu kurtarabilir.

Depolama rafları taşınacağı sırada ara birimlerin bir yastık içinde taşınması gerekir. Depolama birimleri hassastır ve kaymaya, çarpmaya, eğilmeye karşı dirençli değillerdir. Taşınma sırasında zarar gören ara biriminiz daha sonra arızalanıp geri döndürülemez kazalara ve kayıplarına neden olabilir.

Kabinet Server Sistemleri bakımları ve yer değiştirmeleri profesyonel destek gerektirir. Datacasa olarak veri merkezinizi güvenle taşıma güvencesi veriyoruz. Kabinet Server sistemlerinizi planlayarak ve projelendirerek taşıyoruz.

Kabinet Server sistemlerini taşımak veri merkezi teknik personeliniz için karşılanması zor bir yüktür. Aynı işi taşımacı yüklenici firmalar gerekli hassasiyeti göstermeden yapabilir.

Veri merkezi transferi risklidir. Veri merkezi taşıyıcı personel için çok büyük gerilim riski taşır. Ortalama bir veri merkezi elektrik yükü ofis ortamından 200 kat daha fazladır. Hasar görmüş ekipmanlar elektrik kaçağı yaparak kazalara neden olabilir.

Veri merkezi personeli özellikle raflarda işlem yaptıklarında ark parlaması hakkında bilinçlendirilmelidir. Bu olay her sene onlarca kazaya sebebiyet verir. Ark patlamasına karşı güvenlik önlemleri alarak yüksek gerilimli ortamlarda çalışmak riskleri düşürür. Bu yönde yapılabilecek en iyi şey tehlikeleri en aza indirmek ve risk faktörlerini hafifletmektir.

Uzman personelimizle ve profesyonel ekipmanlarımızla kabinet sistemlerinizi gerektiği gibi taşıyoruz. Veri merkezinin ve personelinizin güvenliğini önemsiyoruz.

Veri merkezinde yapılacak uygulamalarda alınacak önlemler ve ne sırayla işlemlerin yapılacağı önemlidir. Belli metadoloji ve deneyim gerektiren bu işlemler uzman ellerde yapıldığı sürece veri kaybı yaşamazsınız. Personelinizi riske atmak hem sizin için hem şirket personeliniz için olumlu bir durum değildir. Çoğu zaman ağır sorumluluk altında kalan personelin şirkete karşı güveni azalır.

Avantajları Nelerdir?

Bilişim teknolojileri uzmanlarınız elektriksel devreler veya tehlikeler hakkında bilinçli mi? Bilişim ve elektrik birbiriyle entegre olsalar da çoğu zaman bir alanda uzman kişiler diğer alanda bilgili olmamakta. Bu da şirketinizde çalışan uzman bir BT personelinin elektrikli ekipmanlar üzerinde hata yapabileceği anlamını taşır. Veri merkezinde çalışmadan önce bazı noktalara dikkat etmek personeliniz güvenliği açısından önemlidir.

  • Çok gerekmedikçe elektrikle bağlantısı kesilmemiş ekipmanlar üzerinde işlem yapılmamalıdır.
  • Remote Racking gibi ekipmanlar uygulamalar sırasında personelin Ark flaşı sınırının dışında durmasına imkan verir.
  • Elektrik dağıtımının doğru yapılması bu riskleri düşürür.
  • Bazı kısa devre ve hafifletici sigortalar enerji parlamasını engeller.

Yukarıda bahsedilen riskleri azaltma işlemlerinin çoğu mühendislikle ve kurulum aşamasında projelendirme ile ilgilidir. Yanlış bağlantılar sizi, personelinizi ve verilerinizi riske atabilir. Kabinet sistemlerinizi taşıma ve projelendirmenizde size uzman çözüm desteği sunmamız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Neden DataCasa?


Hızlı Kurulum

Güçlü altyapı ve sistem yönetimi sayesinde tecrübeli ekibimiz en hızlı ve kusursuz şekilde hizmetler teslim etmektedir.

7/24 Güvenlik

Tesisimiz ve kabinlerimiz acil yangın olayları, soygun ve bilgisayar korsanları saldırılarına karşı yirmi dört saat korunmaktadır.

Kalite Standartları

Tüm kabinlerimiz, alt yapımız ve kovuşturmalarımız ISO, Tier III OHSAS vb. Uluslararası standartlara göre sürdürülmektedir.

BİLGİ   AL

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır.