Atak Önleme Merkezi (DDOS) Hizmeti

Atak Önleme
(Ddos)

Datacasa uzman personeli ile kurulan atak önleme merkezinde siber önlemler alınıp saldırılara karşı her zaman üst düzey bir koruma sağlanır.

Atak Önleme (Ddos) Nedir?

Sanal varlığınız için en büyük tehditlerin başında “siber saldırılar” ilk sırada sayılabilir. Her sene şirketler siber saldırılar ile müşteri, itibar ve para kaybına uğrar. Bilişim Teknolojilerini içinde barındıran şirketler için durum biraz daha risklidir çünkü çoğu zaman saldırıları karşılayan ekip atakları engelleyemez ve saldırılar amacına ulaşır.

BT birimi olan büyük şirketler için veri güvenlikleri tamamen kendi seçtikleri personel ve yazılımlara bağlıdır. Kurum eğer hassas bilgilerini korumak için üst düzey güvenlik önlemi aldıysa ve bunun için doğru personeli seçtiyse genel olarak güvende sayılır.

Ancak çoğu firma yalnızca teknik işlerini yürütmek için bir Bilişim Teknolojileri personelini işe alır. Buda gelen saldırıların başarılı olmasına ve şirket için her zaman güvenlik zaafiyetine sebep olur.

Veri merkezimiz için aldığımız diğer güvenlik önlemlerinin yanında DDoS saldırılarının önlenmesi de önemli bir yer tutar. Verilerinizi korumak için çok aşamalı güvenlik planımızı yürütüyoruz. Gelecek risklere karşı sizin dijital varlığınızı korumak ve verilerinizin sürdürülebilirliğini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında.

DDoS saldırıları neden yapılıyor? Çoğu bilgisayar korsanı bu saldırıları para karşılığında yapıyor. Şirketlerin hassas bilgilerini elde etmek bununla şantaj yapmak, üçüncü tarafa satmak veya üçüncü kişiler tarafından bu kişilerin tutulması en çok karşılaştığımız senaryolar arasında.

Siber suçlular her zaman şirketlerin güvenlik açığını arar ve bütün planlarını bunun üzerine yapılandırır. Güvenlik zaafiyetlerinin tespiti için sürekli bir şekilde siber güvenlik alanında faaliyet göstermek önem taşır. Kullanılan yöntemlerin farkında olmak ve bunlara uygun çözümler geliştirmek, DDoS saldırılarını engelleyebilmenin temelini oluşturuyor.

Datacasa uzman personeli ile kurulan atak önleme merkezinde siber önlemler alınıp saldırılara karşı her zaman üst düzey bir koruma sağlanır.

Şirketlerin çoğu işlerini home-ofis olarak yürüteceklerini açıklamalarının ardından siber saldırılarda gözle görülür bir artış meydana geldi. Siber suçlular yeni stratejilerle şirketlerin güvenlik açıklarını araştırmaya başladı. Daha çok insan evden çalışırken bu çalışanlar şirketlere ulaşabilecek daha fazla araç demekti.

DDoS saldırıları pek çok yöntemle şirketinizi zarara uğratabilir bunlardan bazıları şöyle ;

  • Kimlik avı
  • Dahili Saldırılar
  • Fidye Yazılımı
  • IoT tabanlı saldırılar
  • Güvenlik açıkları

Bu yöntemleri kullanarak ağa sızmak siber suçluların en çok uyguladığı yöntemlerdir. Bununla birlikte kullanılan maskeler her zaman çeşitlilik gösterir. Bu durumlarla karşılaşıldığında hızlı reaksiyon göstermek ve saldırıları başarısız kılmak veri güvenliğinin vazgeçilmezidir. Datacasa atak önleme merkezi hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Neden DataCasa?


Hızlı Kurulum

Güçlü altyapı ve sistem yönetimi sayesinde tecrübeli ekibimiz en hızlı ve kusursuz şekilde hizmetler teslim etmektedir.

7/24 Güvenlik

Tesisimiz ve kabinlerimiz acil yangın olayları, soygun ve bilgisayar korsanları saldırılarına karşı yirmi dört saat korunmaktadır.

Kalite Standartları

Tüm kabinlerimiz, alt yapımız ve kovuşturmalarımız ISO, Tier III OHSAS vb. Uluslararası standartlara göre sürdürülmektedir.

BİLGİ   AL

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır.